Preloader image

Logo

Blog

Kornelia Drążkiewicz

25 Lutego, 2023

Źrebaczki

Źrebak

Jak prawidłowo dbać o źrebię ?

Bardzo podobnie jak o każdego innego konia, pamiętając, że jest to dziecko i nie należy mu tego odbierać :D

Dajmy przede wszystkim dziecku być dzieckiem! Nie wymagajmy od pierwszych tygodni życia samodzielnego stania, z dala od klaczy, na obijającej się linie czy różnych innych wczesnych metod treningowych.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

17 Stycznia, 2023

Podkładki do Balansu

Podkładki do balansu

Ćwiczenia na podkładkach znajdują swoje zastosowanie zarówno dla koni podczas rehabilitacji jak i zdrowych koni sportowych czy rekreacyjnych.

Balansując koń aktywizuje partie mięśni głębokich, ćwiczy równowagę jak i świadomość swojego ciała, poprawia ruch, wspomaga neurorehabilitację.
Jest to również ćwiczenie umysłowe dla koni dlatego, że zwierzę bez naszej dodatkowej ingerencji musi tak ustawić swoje ciało aby stało mu się jak najbardziej stabilnie i wygodnie.Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

5 grudnia, 2022

Elektroterapia

elektrody

Elektroterapia wykorzystuje różnego rodzaju prąd (stały, zmienny, impulsywny). W zależności od dolegliwości pacjenta oraz oczekiwanego efektu dobieramy odpowiedni rodzaj prądu i jego parametry. Jest to metoda bardzo bezpieczna. Zabieg ten zmniejsza dolegliwości bólowe oraz przynosi ulgę przy stanach zapalnych, poprawia ukrwienie oraz odżywienie tkanek. Głownie wykorzystuje się elektroterapię przy schorzeniach układu ruchu oraz układu neurologicznego.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

2 Grudnia, 2022

Terapia z wykorzystaniem Baniek

Bańki

Bańki znajdują świetne zastosowanie przy terapii punktów spustowych oraz dają dobre efekty przy zmniejszaniu napięcia mięśni, jak również przy różnego rodzaju obrzękach. Poprzez wytworzenie podciśnienia i zassaniu skóry do bańki usprawniamy krążenie w miejscu stosowania...Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

6 Października, 2022

Sztuka Relaksacji

Siwy koń

"Daj sobie z nią spokój, nic z tego nie będzie." Zdanie to słyszałam niejednokrotnie, od różnych osób i specjalistów. Powiem szczerze, że również w swojej głowie... Łzy, strach i wiele wątpliwości, ale czy można poddać się kiedy TAK UROCZE stworzenie krzyczy o pomoc? Zawsze wtedy mówiłam sobie "kto jak nie ja". Tak, to są emocje dotyczące pracy z Cenną...

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

11 Września, 2022

Blizny - Defekt kosmetyczny czy zmora dla ciała

Blizny

Blizna to tkanka łączna włóknista, która powstaje w naturalny sposób w efekcie gojenia się organizmu i zastępuję pierwotną, uszkodzoną tkankę. To jaka blizna się stworzy zależy od wielu czynników m.in. od wieku pacjenta, umiejscowienia, predyspozycji osobniczych w tym odżywienia, rodzaju urazu, rodzaju skóry. Blizny mogą przybierać różne formy, mogą być proste i płaskie lub nieregularne i grudowate. Mogą być też wklęsłe lub wypukłe. Możemy wyróżnić także blizny psychiczne – kortyzolowe – są one widoczne np. jako zmiany zabarwienia sierści np. ciemniejsze plamy.Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

10 Stycznia, 2022

Budowanie relacji, pewności siebie, trening propriocepcji, samodzielności….

Trening z ziemi

Wymienione korzyści to tylko część z dobroci jakie zyskujemy pracując z koniem z ziemi, a nie tylko z siodła. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że najlepsze treningi są wtedy, kiedy nam się chce i dotyczy to również naszych kopytnych partnerów, dlatego zadbajmy o urozmaicenie treningów.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

30 Listopada, 2021

Stretching czyli jak właściwie zadbać o prawidłowy rozwój zwierzaka.

Stretching konia

Każdy kto chodził na zajęcia sportowe jeszcze jako dziecko, czy też zajęcia wychowania fizycznego w szkole, kojarzy pewnie ćwiczenia rozciągające wykonywane na koniec, jest to bardzo ważne i powinno być nieoderwalną częścią treningu. Dlaczego więc w przypadku naszych zwierząt miałoby być inaczej ? Pamiętajmy o regularnym stretchingu naszych zwierząt.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

10 Września, 2021

Terapia mikrokrążenia BEMER HORSE

Terapia mikrokrążenia BEMER HORSE

Technologia BEMER HORSE to innowacyjne urządzenie do fizykalnej terapii naczyniowej, które pomaga w procesie gojenia, wspomaga regenerację konia i zapobiega urazom. Zwiększa elastyczność, która jest warunkiem motywacji i chęci do nauki, umożliwiając efektywne treningi. Zestaw BEMER HORSE pomaga koniowi łatwiej się zrelaksować, nie tylko przed, ale także po wysiłku. Już po kilku minutach stymulacji krążenia zauważysz pierwsze efekty u swojego konia.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

21 Marca, 2021

Terapia Ciepłem

Termofory

W tym roku zimne temperatury długo nas nie opuszczają dlatego warto wspomóc organizm naszych zwierzaków przy pomocy ciepła, które może przynieść naprawdę wiele korzyści.

Terapie ciepłem stosujemy po zakończeniu ostrej fazy zapalnej czy w trakcie gojenia tkanki. Zbyt wczesne zastosowanie ciepła może pogłębić objawy zapalne takie jak obrzęk czy ból dlatego jeżeli mamy jakieś wątpliwości lepiej zastosować terapie zimnem bądź terapie naprzemienną zimnem oraz ciepłem aż do wyraźnego wejścia procesu gojenia się tkanki w fazę podostrą lub proliferacyjną.

Czytaj dalej...

Skontaktuj się ze mną!

Zadbaj o swojego konia i poproś o pomoc profesjonalistę.

Napisz maila

Messenger

Kontakt

numer kontaktowy:
502-218-978
Adres Email: kontakt@equicomplex.pl
© 2023 EquiComplex