Preloader image

Logo

Blog

Kornelia Drążkiewicz

11 Września, 2022

Blizny - Defekt kosmetyczny czy zmora dla ciała

Blizny

Blizna to tkanka łączna włóknista, która powstaje w naturalny sposób w efekcie gojenia się organizmu i zastępuję pierwotną, uszkodzoną tkankę. To jaka blizna się stworzy zależy od wielu czynników m.in. od wieku pacjenta, umiejscowienia, predyspozycji osobniczych w tym odżywienia, rodzaju urazu, rodzaju skóry. Blizny mogą przybierać różne formy, mogą być proste i płaskie lub nieregularne i grudowate. Mogą być też wklęsłe lub wypukłe. Możemy wyróżnić także blizny psychiczne – kortyzolowe – są one widoczne np. jako zmiany zabarwienia sierści np. ciemniejsze plamy.Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

10 Stycznia, 2022

Budowanie relacji, pewności siebie, trening propriocepcji, samodzielności….

Trening z ziemi

Wymienione korzyści to tylko część z dobroci jakie zyskujemy pracując z koniem z ziemi, a nie tylko z siodła. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że najlepsze treningi są wtedy, kiedy nam się chce i dotyczy to również naszych kopytnych partnerów, dlatego zadbajmy o urozmaicenie treningów.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

30 Listopada, 2021

Stretching czyli jak właściwie zadbać o prawidłowy rozwój zwierzaka.

Stretching konia

Każdy kto chodził na zajęcia sportowe jeszcze jako dziecko, czy też zajęcia wychowania fizycznego w szkole, kojarzy pewnie ćwiczenia rozciągające wykonywane na koniec, jest to bardzo ważne i powinno być nieoderwalną częścią treningu. Dlaczego więc w przypadku naszych zwierząt miałoby być inaczej ? Pamiętajmy o regularnym stretchingu naszych zwierząt.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

10 Września, 2021

Terapia mikrokrążenia BEMER HORSE

Terapia mikrokrążenia BEMER HORSE

Technologia BEMER HORSE to innowacyjne urządzenie do fizykalnej terapii naczyniowej, które pomaga w procesie gojenia, wspomaga regenerację konia i zapobiega urazom. Zwiększa elastyczność, która jest warunkiem motywacji i chęci do nauki, umożliwiając efektywne treningi. Zestaw BEMER HORSE pomaga koniowi łatwiej się zrelaksować, nie tylko przed, ale także po wysiłku. Już po kilku minutach stymulacji krążenia zauważysz pierwsze efekty u swojego konia.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

21 Marca, 2021

Terapia Ciepłem

Termofory

W tym roku zimne temperatury długo nas nie opuszczają dlatego warto wspomóc organizm naszych zwierzaków przy pomocy ciepła, które może przynieść naprawdę wiele korzyści.

Terapie ciepłem stosujemy po zakończeniu ostrej fazy zapalnej czy w trakcie gojenia tkanki. Zbyt wczesne zastosowanie ciepła może pogłębić objawy zapalne takie jak obrzęk czy ból dlatego jeżeli mamy jakieś wątpliwości lepiej zastosować terapie zimnem bądź terapie naprzemienną zimnem oraz ciepłem aż do wyraźnego wejścia procesu gojenia się tkanki w fazę podostrą lub proliferacyjną.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

4 Marca, 2021

Magnetoterapia

magnetoterapia konia

Magnetoterapia jest zabiegiem fizykalnym i polega na zastosowaniu wolnozmiennego pola elektromagnetycznego. Działanie magnetoterapii opiera się na pulsacyjnym działaniu pola elektromagnetycznego, które powstaje dzięki poruszającym się ładunkom elektrycznym i szybko zmieniającym się polu elektrycznym. Efekty zabiegu są widoczne dzięki temu, że wszystkie żywe komórki obdarzone są potencjałem elektrycznym – podlegają więc działającym na nie polom magnetycznym.

Czytaj dalej...

Kornelia Drążkiewicz

17 Lutego, 2021

Spójrz w pysk swojego konia, a zobaczysz w nim…

Piłowanie zębów u konia

Konie mają średnio od 36 do 42 zębów, które są bardzo masywne, a narzucona im dieta przez człowieka zaburza prawidłowe ścieranie się zębów co prowadzi do wielu problemów stomatologicznych.

Dlatego tak ważna jest opieka dentystyczna. Konie wymagają regularnych przeglądów stomatologicznych, tak jak ludzie. Częstotliwość, z jaką weterynarz musi sprawdzać pysk konia, zależy od konia. Powinno wystarczyć raz w roku.

Jednak niektóre konie, ze względu na ciągłe problemy lub kształt i wielkość pyska, mogą wymagać częstszych kontroli.

Czytaj dalej...

Skontaktuj się ze mną!

Zadbaj o swojego konia i poproś o pomoc profesjonalistę.

Napisz maila

Messenger

Kontakt

numer kontaktowy:
502-218-978
Adres Email: kontakt@equicomplex.pl
© 2022 EquiComplex